A A A

Polsko - Czeska Gala Przedsiębiorczości

-->

 

W kategorii: NAJLEPSZA FIRMA TRANSGRANICZNA do nagrody nominowane zostały następujące firmy:

 

Kasper CZ, s. r. o. - Kateřina Orságová, Ječná 550, 541 03, Trutnov
Producent i dostawca drewnianych konstrukcji nośnych: ciesielskich, wiązarowych i z drewna klejonego.
Specjaliści KASPER CZ łączą tradycyjny materiał z najnowszą technologią. Drewno nie starzeje się, jego zalety to korzystna cena, długa żywotność, wysoka estetyka i nieograniczone możliwości realizacji. Stosuje się go do nowoczesnych konstrukcji stolarskich, takich jak kratownice, kratownice dachowe pełne lub klejone, klejonych pryzmatów lamelarnych i paneli do montażu konstrukcji drewnianych.
W ramach współpracy polsko-czeskiej firma dostarcza nie tylko swoje produkty i usługi do Polski, ale jednocześnie rozwija swoją współpracę w zakresie montażu.
Ponadto w szeregach pracowników firmy jest kilku polskich stolarzy.


BAK stavební společnost, a. s. - Daniela Šimková, Vodní 177, 541 01  Trutnov
Jest to jedna z największych firm budowlanych w Republice Czeskiej. Koncentruje się na kompleksowej realizacji hal przemysłowych i logistycznych, centrów biznesowych i administracyjnych, projektów mieszkaniowych i hotelowych, obiektów użyteczności publicznej, budynków wodnych i ekologicznych oraz rekonstrukcji budynków i zabytków.
Regionalne inwestycje:
Odbudowa kolejki linowej na Śnieżce -  2014, Centrum Społeczne Trutnov - 2011, Rewitalizacja Tyršové Sady - Budynek Pardubice Park - 2017, Škoda Auto - Vrchlabí Hala, budynek Continental Adrspach, Komercyjne i Mieszkaniowe Centrum Browaru Vrchlabí, budynki  mieszkalne i wiele innych. Firma zatrudnia obecnie 240 osób, w tym polskich pracowników.


mdexx Magnetronic Devices s.r.o. - Irena Kopřivová, Náchodská 524, 541 03 Trutnov
Opracowuje i produkuje transformatory, zasilacze, dławiki, filtry, wentylatory osiowe i promieniowe - produkty katalogowe lub niestandardowe projekty.
Firma ma 100-letnie doświadczenie, wysoko wykwalifikowanych pracowników w zakresie projektowania  oraz najnowocześniejsze urządzenia pomiarowe i testujące gwarantujące klientom najwyższą jakość. mdexx produkuje najnowocześniejsze urządzenia w Niemczech, Czechach i Chinach, wykorzystując zaawansowane systemy zarządzania jakością i zarządzania środowiskiem. Produkty firmy są synonimem absolutnej niezawodności, maksymalnych poziomów innowacji i funkcjonalności oraz gwarancji zgodności z międzynarodowymi standardami - dostępnymi w ponad 190 krajach na całym świecie.
Firma sprowadza niektóre z podstawowych komponentów swojej produkcji od polskich firm - miedziane druty okrągłe i blachy transformatorowe.
W najbliższym czasie planowany jest rozwój działalność w Polsce. Obecnie trwa nabór na  stanowisko menedżera ds. działalności gospodarczej w Polsce.